Instagram ve TikTok Abonelikleri nedir?

Instagram ve TikTok içerik oluşturucu abonelikleri, 2023'de para kazanmanın yeni ve heyecan verici bir yoludur. Peki bunlar nelerdir ve içerik oluşturucu aboneliklerini kimler kullanabilir?

İçerik oluşturucu abonelikleri nedir?

Konsept tanıdık geliyorsa, muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Twitch, Facebook ve YouTube gibi platformlarda zaten ücretli, üyelere özel içerik var. İçerik oluşturucu aboneliği budur: İzleyiciler her ay belirli bir miktar para ödeyerek bonus içerikten sohbet avantajlarına, ürün indirimlerine ve daha fazlasına kadar her şeyi alırlar. Temelde bir hayran kulübü!

YouTube bunu 2018'de, iki yıl sonra Facebook'ta tanıttı. Başarılı, kullanışlı ve kullanıcıların favori içerik oluşturucularını desteklemeleri için harika bir yoldu. Ancak şimdi Instagram ve TikTok içerik oluşturucu abonelikleri ile fikir yeniden canlandırıldı.

Instagram Abonelikleri nedir?

Instagram Abonelikleri, Ocak 2022'den bu yana erken test aşamasındadır ve hayranlara en sevdikleri içerik oluşturucuları finansal olarak destekleme şansı verir. Bunu şununla yapabilirler:

  • Ücretli hayranlar için özel Canlı yayınlar olan Abone Yaşamları . Bu, izleyicilerin içerik oluşturucularla küçük ölçekli, samimi bir düzeyde etkileşime girebileceği anlamına gelir.
  • Abonelerin özel Hikayeleri izlemesini sağlayan Abone Hikayeleri, ayrıca harika etkileşimli Hikaye Çıkartmaları da eklenir.
  • İzleyici profillerinin yanında bulunan Abone Rozetleri . Rozet mor renktedir, bu nedenle abonelere içerik oluşturucuların yorumlarında ve DM'lerinde daha fazla görünürlük sağlayarak gözden kaçırması biraz zordur.

Instagram İçerik Oluşturucu Aboneliği

Instagram Abonelikleri ile para kazanabilir misiniz?

Katmanlar sekiz ayrı parantez içinde fiyatlandırılır: aylık 0,99 ABD Doları, 1,99 ABD Doları, 2,99 ABD Doları, 4,99 ABD Doları, 9,99 ABD Doları, 19,99 ABD Doları, 49,99 ABD Doları veya 99,99 ABD Doları. Ne tür içeriklerin sunulduğuna ve hayran kitlesinin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak, içerik oluşturucu abonelikleri Insta yıldızlarını güzel bir kuruş haline getirebilir - özellikle Instagram'ın kendisinin komisyon almadığı ve en erken 2023'e kadar almayacağı düşünülürse.

Instagram'da para kazanmak istiyorsanız, çantanızın iplerini sıkmanız ve ihtiyacınız olmayan şeyleri kesmeniz gerekecek. Konu içeriğinizin müziklerini yapmak olduğunda, parçalar için ayrı lisanslar pahalı olabilir; ve müziği haklarını almadan kullanırsanız, göz kamaştırıcı bir telif hakkı iddiasıyla tokat yiyebilirsiniz. Bu, hak sahibinin içeriğinizden kendi adına para kazanabileceği veya hatta engelleyebileceği anlamına gelir! Kulağa pahalı geliyor.

Epidemic Sound'a abone olarak telif hakkı hak taleplerini önleyebilirsiniz. 35.000 parça ve 90.000 ses efektinden oluşan telifsiz kataloğumuzu deneyin. Seni koruduk.

 

TikTok Abonelikleri nedir?

TikTok Abonelikleri, Instagram Abonelikleri kadar net değil, çok daha azı ortaya çıktı. Ancak TikTok , Instagram gibi az sayıda kullanıcı için ücretli bir abonelik hizmeti sunduğunu doğruladı. Yalnızca abonelik içeriğinin ana Sizin İçin sayfasından ayrı olacağına inanılıyor.

Ancak, eski banka bakiyesini doldurmanın tek yolu abonelikler değildir. TikTok'ta nasıl para kazanılacağını öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayın.

TikTok Oluşturucu Aboneliği

TikTok LIVE Abonelikleri nedir?

TikTok LIVE Abonelikleri, yalnızca özenle seçilmiş birkaç içerik oluşturucunun kullanması için mevcuttur. Rakip hizmet Twitch gibi, TikTok LIVE abonelikleri de hayranların erişim için her ay ödeme yapmasına izin veriyor. Karşılığında, yalnızca abonelere özel sohbet, özel ifadeler, rozetler ve daha fazlası gibi TikTok LIVE'da çeşitli avantajlar elde ederler.

Üstelik aboneler, TikTok LIVE akışları sırasında içerik oluşturucuların kamera açılarını bile kontrol edebilir. İçerik oluşturucular ayrıca CANLI odalarını kişiselleştirebilecek ve abonelerin rozetleri, kaydoldukları süre boyunca güncellenerek onlara bir tür 'gerçek hayran' statüsü kazandıracak.

İçerik oluşturucu aboneliklerini kimler kullanabilir?

Az sayıda sanatçı, vlogger, güzellik uzmanı, ASMR yaratıcısı, İspanyolca içerik oluşturucu, müzisyen, dansçı ve daha fazlası için TikTok LIVE Abonelikleri verilmiştir.

Instagram Abonelikleri yalnızca on (!) ABD merkezli içerik oluşturucu tarafından kullanılabilir. Hepsinin 80.000'den fazla takipçisi var ve Olimpiyat gümüş madalyası ve basketbolcu gibi yan işleri var - tam olarak yeni başlayanlar değiller.

Instagram Aboneliklerinin daha da yaygınlaşması beklenirken, şu anda yalnızca bu özel grup için kullanılabilir. Ama endişelenme. Başka gelir kaynakları arıyorsanız, Instagram'da nasıl para kazanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz .

İçerik oluşturucu abonelikleri

İçerik oluşturucu aboneliklerini kullanmalı mısınız?

Yaygın olarak mevcut olmasa da, içerik oluşturucu abonelikleri fikri, içerik oluşturucuların alışması gereken bir şeydir. Twitch, abonelik modelini 2010'ların ortalarında popüler hale getirdi ve Facebook ve YouTube gibi büyük isimlerin eğlenceye katılmasıyla Instagram ve TikTok'un dahil olması an meselesiydi.

İçerik için ödeme yapma fikri normalleşiyor: insanlar video ve ses akışı hizmetleri için para ödüyorlar, öyleyse neden en yakın ve en sevdikleri yaratıcılarından sahne arkası erişim veya bonus videolar için ödeme yapmasınlar?

İçerik oluşturucu aboneliklerine aşina olmak, kanalınızı geleceğe hazırlama ve size ve hayranlarınıza uygun bir şekilde para kazanma şansı verir.

Telif hakkı olmayan müzikle başa çıkmak da bu yapbozun hayati bir parçası - içeriğinizin her durumda rapor edilmesini veya kaldırılmasını istemezsiniz, özellikle de insanlar bunun için para ödüyorsa! Epidemic Sound'un doğrudan lisansıyla sırtınızı koruyun. Telif hakkı içermez, sonsuza kadar küresel olarak temizlenir. Aşağıdaki kataloğumuza göz atın ve kendinize 30 günlük ücretsiz deneme hakkı kazanın.